Emocja Zdrowie

Na bolączki serca cz.2

Mimo niezależności serca możemy wpływać na jego rytm przez autonomiczny układ nerwowy (współczulny i przywspółczulny). Podaje się również, że serce poza układem nerwowym komunikuje się z mózgiem, wykorzystując swoje pole elektromagnetyczne. Nasze serce jest największym źródłem pola magnetycznego w naszym ciele i jest ono około 5 tys. razy silniejsze niż to generowane przez nasz mózg.

Subtelnych przyczyn w zaburzeniu serca – o których jeszcze dosyć rzadko się mówi – możemy dopatrywać się w naszych emocjach. Szczególnie związanymi z sercem są gwałtowne emocje, takie jak: szokująca radość, czy dojmujący smutek inaczej mówiąc wstrząs emocjonalny.

Serce poraża również: lęk przed śmiercią, niecierpliwość, obawy, frustracja, problemy miłosne..

W harmonijnym stanie charakteryzuje je: bezwarunkowa miłość, szczodrość, radość (pogoda ducha). Szczęśliwe i spokojne serce możemy dostrzec w błyszczących oczach. Wewnętrzna radość (niepodlegająca zaburzeniu przez czynniki zewnętrzne) bardzo korzystnie wpływa na nasze serce, w przeciwieństwie do fałszywej i zewnętrznej radości np. jestem szczęśliwa tylko, jak jesteś przy mnie, co mówi: „jak odejdziesz przestane być szczęśliwa, boję się utracić to szczęście” W tym przypadku na serce działamy: fałszywą radością i lękiem co dodatkowo je osłabia.

Serce, a dokładniej czakra serca jest rozpatrywana jako połączenie między światem materialnym (3 czakry dolne) a duchowym (3 czakry powyżej serca). Jego harmonijnie wibrująca energia pozwala na uruchamianie w organizmie procesów samoleczenia.

A jak subtelnie możemy zadziałać na nasze serce?

Myślę, że w pierwszej kolejności powinniśmy skorzystać z soczystej zieleni, która coraz bardziej otacza nas z każdej strony. Zielony i różowy kolor działają bezkonkurencyjnie na nasze serce harmonizując jego prace.

Głoską serca jest „a”. Nawet ziewając, można ją zaintonować, więc zachęcam do pracy z głosem i poeksperymentowania z podśpiewywaniem: a aa a aa a! J

Esencje Bacha – idealnie harmonizują i rozładowują nagromadzony ładunek emocjonalny w sercu. Z całego zestawu wybrałam te, które najlepiej z naszym sercem rezonują: ostrokrzew, gorczyca polna, kasztanowiec zwyczajny i wierzba biała. Rozpuszczają one niepokoje i lęki, wprowadzając do naszego serca harmonię i spokój. Pozwolą na odnalezienie naszej wewnętrznej radości.

I chociaż można napisać o jeszcze kilku rzeczach, zakończę ten wpis kamieniami, których właściwości korzystnie oddziałują na serce i znajdującą się na tej wysokości czakrę.

Oliwin doskonale oczyści nas ze stresu, różowy kwarc wprowadzi łagodność i ochroni przed zranieniem, szmaragd otworzy nasze serce na różnorodność życia, a turmalin różowy zdejmie z niego pozostałe blokady po przeżytych traumach.

Dajcie znać jak mają się wasze serduszka 😉

 

Emocjonalna

 

 

 

2
Post a Comment