Esencje Bacha

esencje bacha

Krople dla duszy

Chociaż w większości spotykam ludzi, którzy przychodzą z chorobami ciała – widzę – że choruje ich dusza. Ich emocje, które tak mocno upchali pod maskami uśmiechu, otwartą postawą, czy fikcyjnym zadowoleniem z życia, musiały się w końcu zmaterializować w postaci choroby. Wszechobecny bieg nie pozwala Wam posłuchać siebie. „Ile ma Pani czasu w ciągu dnia dla siebie? – Yyyy, no nie mam”.  Ciało do Was mówi, wystarczy go posłuchać. To czasami jest o wiele prostsze niż wszystkie filozofie opisujące przyczynę, skutek, zakotwiczenie w ciele. Zastanów się, z czym jest związana choroba? Boli kolano? Przed kim nie chcesz się ugiąć? Zapalenie ścięgien w dłoni? – czego tak bardzo nie chcesz robić tą ręką? Egzema? – czego tak bardzo Ci wstyd?

Ale to tylko kilka prostych przykładów, bo jak wszędzie, mimo iż schematy są podobne, każdy jest tak bardzo inny. Mówicie mi: „ale jak mam się pozbyć tych emocji” „boję się ich znów doświadczyć” „nie wiem jak mam to zrobić”… Oczywiście jest wiele technik, którymi możecie sami popracować, wystarczy nawet znaleźć kilka minut w ciągu dnia wsłuchać się i poczuć siebie. Jednak z tymi, którzy na początku tej drogi nie mogą sobie poradzić, pracuję z esencjami Bacha.

Esencje, to ziołowe wyciągi roślinne, które nie kolidują z żadnymi lekami. Działają bardzo subtelnie, a każda z nich ma swoje wyjątkowe przeznaczenie. To idealne rozwiązanie dla każdego, kto nie radzi sobie ze swoimi emocjami. Dlaczego? Bo każda esencja oddziałuje na inną emocję, czy też inne odczucie w ciele, łącząc się równocześnie z obrazem fizycznej choroby. Za pomocą esencji rozpuszczamy strachy i lęki, odpuszczamy sobie poczucie winy, budujemy zaufanie do siebie oraz poczucie własnej wartości. Esencje pomagają wyrażać smutki, rozpuszczać traumy, wchodzić z radością w życie. Prawidłowo dobrane pomagają przejść przez trudny okres w życiu, czy wesprzeć kobietę szykującą się do porodu. Mają wiele praktycznych zastosowań, a ich skuteczność i szybkość działania potrafi czasem zaskoczyć.

Jak prawidłowo dobierać esencje?

Chociaż powstało kilka specjalistycznych książek opisujących ich przeznaczenie i terapeutyczne działanie, to w przypadku pracy z emocjami, nie ograniczam się jedynie do opisów. Jeśli kiedyś zdarzyło Wam się dobierać esencje, być może nie zadziałały, ponieważ dobór z poziomu ego, które czyta opisy, rzadko jest trafny. Aby poprawnie dobrać sobie esencje, potrzebujecie chwili spokoju i pracy z własną intuicją. Dobrze dobrane esencje rozwiązują to, co nierozwiązane i przyspieszają procesy zdrowienia. A może po prostu potrzebujesz odwagi do dalszego działania?

Jeśli czytając ten krótki tekst, uznałaś/eś, że to dla Ciebie, to zapraszam Cię do kontaktu. Pomogę Ci prawidłowo dobrać esencje, przygotuję mieszankę i postaram się wspomóc Cię na drodze do zrozumienia siebie. 

Kontakt:
Monika Żeleźnik
512 969 369
emocjonalna.pl@gmail.com
www.emocjonalna.pl 

Emocjonalna