Esencje Bacha

Agrimony (Rzepik)

– esencja ta, działa odrobinę jak eliksir prawdy. Dzięki rozpuszczeniu maski lub wielu masek pozwala na bycie szczerym wobec siebie i innych. Osoby, które potrzebują tej esencji, przeważnie są radosne i roześmiane skrywając pod maską wewnętrzny ból i cierpienie.

Na pytanie: „co u Ciebie słychać?” z pewnością odpowiedzą, że „wszystko jest w porządku”, nawet jeśli w tym samym momencie zawala im się świat. Poszukują rozmów i towarzystwa, żeby odwrócić od siebie uwagę. Typ Agrimony jest bardzo dyplomatyczny, gdyż boi się konfliktów i niewygodnych konfrontacji. Kiedy człowiek pod maską pozornej radości zbyt długo doznaje krzywdy, a na horyzoncie nie ma happy-endu, podatny jest na ucieczkę w alkohol oraz pozostałe nałogi. Fizycznie może doświadczać bezsenności, problemów ze strony układu pokarmowego, czy stawowego.

Terapeutyczne przyjmowanie esencji pozwoli na odnalezienie wewnętrzne prawdy i zaakceptowanie od dawna spychanych problemów.

Pozwoli na akceptacje samego siebie takim, jakim się jest.

Podpowiedź: przyznanie się do swoich problemów i słabości oraz prośba o pomoc w rozwiązaniu problemów mogą zadziałać silnie terapeutycznie. 

1
Post a Comment